Και οι επτά ξέρουν τους ομίλους…

Θα είναι η πρώτη φορά για τον ΠΑΟΚ στους ομίλους σε περίπτωση πρόκρισης, όχι όμως και η πρώτη για επτά ποδοσφαιριοστές που έχουν την εμπειρία της συμμετοχής με τις προηγούμενες ομάδες τους.

Εννενήντα λεπτά μακριά από το όνειρο της συμμετοχής στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, ο οποίος υποδέχεται την Μπενφίκα στη ρεβάνς του 1-1 της Λισσαβώνας.

Εβγέν Χατσερίδης, 23 συμμετοχές με Ντιναμό Κιέβου

Αντελίνο Βιεϊρίνια, με Πόρτο 2005 και Βόλφσμπουργκ σεζόν 2015-16. Σκόραρε κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έβγαλε ασίστ κόντρα στη Γάνδη στη φάση των 16 και έπαιξε 180 λεπτά κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης στα προημιτελικά, όπου η ομάδα του έμεινε εκτός για ένα γκολ

Χοσέ Μαουρίσιο, 2 συμμετοχές με Ζενίτ κόντρα στην Μπενφίκα το 2016, 2 ήττες

Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς
Τέσσερα παιχνίδια, δύο γκολ και δύο ασίστ. Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτςπρόλαβε σε λίγα μόνο αγωνιστικά λεπτά με την φανέλα της ΛέγκιαΒαρσοβίας να ζήσει πολλά πράγματα στους ομίλους του Champions League. Ισοπαλία με 3-3 κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, βαριά ήττα εντός έδρας με 6-0 από την Ντόρτμουντ, νέα βαριά ήττα από τους Γερμανούς με 8-4 σε ένα τρελό παιχνίδι που στο οποίο ο Πρίγιοβιτς σκόραρε δύο πολύ όμορφα γκολ και νίκη επί της Σπόρτινγκ Λλισαβόνας με 1-0, μετά από δική του ασίστ

Πόντους Βέρνμπλουμ, δεν αγωνίζεται
Ο Σουηδός έπαιξε στους ομίλους με τις φανέλες των Αλκμάαρ και ΤΣΚΑ Μόσχας, μετρώντας 30 συμμετοχές, δύο γκολ και μία ασίστ.

Πηγή στοιχείων: paoκfc.gr