Απολαυστική για 45 λεπτά η Ουγγαρία πήρε πιο εύκολα από το τελικό σκορ τη νίκη και τους τρεις βαθμούς μετά το 0-0 με το Μαυροβούνιο.

Επέστρεψε στις νίκες και στις εντυπωσιακες εμφανίσεις η Ουγγαρία, που με κορυγαίο τον Σόμποσλάι επικράτησε με 2-0 της Λιθουανίας. Στο πρώτο μέρος οι Μαγυάροι ήταν καταιγιστικοί, έχοντας 6 ευκαρίες για γκολ, ένα δοκάρι από φάουλ-φωτοβολίδα του Σόμποσλάι και ένα γκολ από τον Βάργκα στο 32ο λεπτό. Η Λιθουανία, προσπάθησε να μην δεχτεί γκολ, όμως ήταν ξεκάθαρο πως ήταν θέμα χρόνου για να σκοράρουν οι παίκτες του Ρόσι.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, όπως ήταν λογικό, αν και είχε καλές στιγμές η Ουγγαρία, ο ρυθμός έπεσε και η Λιθουανία έφτασε στο πρώτο της σουτ στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης. Εκεί που άρχισει να πιστεύει στο θαύμα η ομάδα του Γιανκάουσκας, ήρθε ένα απίθανο γκολ του Σάλαϊ με σουτ στο “παραθυράκι” της εστίας του Γκερμόνας, βάζοντας τέλος ουσιαστικά στο ματς.

Η Ουγγαρία πάει στους 7 βαθμούς και θα αντιμετωπίσουν τον Σεπτέμβρη την Σερβία με καλύτερη ψυχολογία.