Γερμανία-Ουκρανία 0-0: Φλυαρία-δυναμισμός σημειωσατε Χ (highlights)

Η Γερμανία είχε την κατοχή και τις περισσότερες ευκαιρίες, αλλά η Ουκρανία έβρισκε τον τρόπο να αντιστέκεται στο 0-0 της Νυρεμβέργης 11 ημέρες πριν την έναρξη του EURO.

Οι Ουκρανοί με τριάδα στο κέντρο της άμυνας και τις γραμμές μαζεμένες, άφησαν μπάλα στην Γερμανία και έψαξαν την κόντρα από το ξεκίνημα. Μόλις στο 4′ ο Τσιγκάνκοφ πλάσαρε άουτ για να απαντήσει στις ευκαιρίες ο Γκουντογκάν στο 15′. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο ο Μουσιάλα σούταρε με δύναμη άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τον ίδιο ρυθμό με τον Μπάιερ να έρχεται από τον πάγκο και να αλλάζει τα δεδομένα. Ο νεαρός είχε δοκάρι στην πρώτη του φάση στο ματς στο 61′ και 2 λεπτά αργότερα αστόχησε σε κεφαλιά ψαράκι μέσα από τη μικρή περιοχή.

Στο 78′ ο Τρούμπιν είπε όχι στο σουτ του Φούριχ, ενώ το ίδιο έκανε και ένα λεπτό αργότερα στην προσπάθεια του Μπάιερ. Στις καθυστερήσεις και πάλι ο Μπάιερ έβγαλε τετ α τετ τον Ουντάβ αλλά ο Ουκρανός γκολκίπερ κράτησε το μηδέν.