Ασύλληπτη εμφάνιση και νίκη από τους Αρμένιους.

Η Νόα από την Αρμενία έκανε διαδικαστικού χαρακτήρα τον επαναληπτικό με την Σλιέμα Γουόντερερς. Το ασύλληπτο 7-0 της πρωτοεμφανιζόμενης στην Ευρώπη Νόα είναι ένα αποτέλεσμα που δίνει ήδη την πρόκριση στους Αρμένιους, που περιμένουν τον νικητή του αγώνα ΑΕΚ-Ίντερ Ντ΄Εσκάλδες στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Από νωρίς στον αγώνα η Νόα έκανε ξεκάθαρες τις προθέσεις της σκοράροντας στο 19ο λεπτό, ενώ το πόδι δεν βγήκε ποτέ από το γκάζι και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε ήδη διαμορφωθεί το 3-0. Από εκεί και έπειτα, η αναμέτρηση είχε κριθεί ουσιαστικά πριν από τον επαναληπτικό, με τον επιθετικό της Νόα Γκονσαλο Γκεγκόριο μάλιστα να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα, σπουδαία νίκη της φινλανδικής Ιλβ με 2-1 επί της Αούστρια Βιέννης, τρίτη ήττα σε ισάριθμα ευρωπαϊκά παιχνίδια για την Πάφο. Αυτή τη φορά έχασε με 2-1 στο Βίλνιους από την Ζάλγκιρις.