Επιστροφή στις νίκες για τη Νιου Σεντς επί της Κάρντιφ Μετροπόλιταν, η αντίπαλος του Παναθηναϊκού επικράτησε 3-0 για τη 12η Αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Ουαλίας.

Νίκη με «τριάρα» για τη Νιού Σεντς κόντρα στην Κάρντιφ Μετροπόλιταν, στο πλαίσιο της 12ης Αγωνιστικής για το πρώταθλημα της Ουαλίας. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa Conference League πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στο 63ο λεπτό «καθάρισε» το αποτέλεσμα.

Το προβάδισμα έδωσε ο Καντουάλαντερ με αυτογκόλ στο 3ο λεπτό, ο Ντέιβις διπλασίασε τα γκολ στο 21′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 63ο λεπτό ο Ότε.

Η Νιού Σεντς βρίσκεται στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 18 βαθμούς, έχοντας τρεις αγωνιστικές λιγότερες.

Η Κάρντιφ Μετροπόλιταν είναι στην 4η θέση με 20 έχοντας έχοντας αγωνιστεί σ’ όλες τις αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Ο Παναθηναϊκός θα αναμετρηθεί εκτός έδρας με τη Νιού Σεντς στις 12 Δεκεμβρίου για την 5η Αγωνιστική της League Phase του Europa Conference League.