Ο Κίριλ Ντεσπόντοφ στάθηκε στην φρεσκάδα που έδωσε στον ΠΑΟΚ ερχόμενος από τον πάγκο, ενώ τόνισε πως με λίγα λεπτά επιπλέον στο ματς θα μπορούσε να κερδίσει η ομάδα του τον αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Βούλγαρος επιθετικός του ΠΑΟΚ:

«Ήταν πολύ καλό που μπήκαμε από τον πάγκο και βοηθήσαμε την ομάδα, δώσαμε μεγαλύτερη ένταση και φρεσκάδα στην ομάδα. Εάν είχαμε λίγα λεπτά ακόμα θα μπορούσαμε να κάνουμε το 3-2. Κάθε φορά που παίζω είτε από τον πάγκο είτε βασικός εγώ κοιτάζω να βοηθάω την ομάδα. Μπορεί κάποιες φορές να τα καταφέρνω, άλλες φορές να μην έχω καλή μέρα.

Μπαίνω πάντα για να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό και να πάρω ευθύνες και πρωτοβουλίες στον αγωνιστικό χώρο. Είμαι χαρούμενος που μπήκα τη στιγμή που έπρεπε για να αλλάξουμε την εικόνα του παιχνιδιού. Στα τελευταία λεπτά πιστεύω ότι αξίζαμε τη νίκη με τις ευκαιρίες που χάσαμε».