Europa League: Έμειναν όρθιες Αθλέτικ και Πλζεν, ανατροπή με Μπρούμα για την Μπράγκα! (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Ματσάρες σε Ρώμη και Φρανκφούρτη, με δύο γκολ του Μπρούμα πήρε το τρίποντο η Μπράγκα!

Απίθανα ματς έλαβαν χώρα στο τέλος της 1ης αγωνιστικής του Europa League, με τη Ρόμα να βλέπει την Αθλέτικ να ισοφαρίζει το γκολ του Ντόβμπικ (32′) με τον Παρέδες (85′) και να φεύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Ρώμη.

Ίδια εικόνα και στην έδρα της Άιντραχτ, εκεί όπου η Πλζεν έφτασε στο τελικό 3-3 με το τέρμα του Γεμέλκα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Από την άλλη, η Μπράγκα του Κάρλος Καρβαλιάλ, με ήρωα τον Μπρουμά που σκόραρε δύο γκολ στο τέλος (88′, 90+5′ πεν.), γύρισε… τούμπα το ματς κόντρα στη Μακάμπι που είχε προηγηθεί με τον Νταβίντα (30′ πεν.) και πήρε τη νίκη με 2-1.

Τέλος, επίδειξη δύναμης απέναντι στη Μπεσκίκτας έκανε ο Άγιαξ με το εμφατικό 4-0 στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» επί της Μπεσίκτας, ενώ εξίσου άνετη ταν και η επικράτηση της Στεάουα Βουκουρεστίου (προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ) επί της RFS με 4-1.