Αξιοπρεπής ήττα για την Κ19 της ΑΕΚ (video)

Την τέταρτη ήττα σε ισάριθμα ματς στο Youth League γνώρισε η ΑΕΚ, η οποία έχασε 2-0 από την Μπάγερν Μονάχου σε ματς που έγινε στο FC Bayern Campus.

Την τέταρτη ήττα σε ισάριθμα ματς στο Youth League γνώρισε η ΑΕΚ, η οποία έχασε 2-0 από την Μπάγερν Μονάχου σε ματς που έγινε στο κεντρικό γήπεδο αθλητικού κέντρου της ποδοσφαιρικής Ακαδημίας του γερμανικού συλλόγου FC Bayern Campus. Τα παιδιά του Γιώργου Σίμου πάντως στάθηκαν αξιοπρεπέστατα στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο τελείωσε χωρίς σκορ. Στο Β’ όμως και μόλις στο 3ο λεπτό η Μπάγερν βρήκε λύση με το γκολ του Τσίλα, ενώ στο 82’ ο Τσίρκζεε έγραψε το 2-0 από κοντινή απόσταση.