Άρης: Κιτρίνισε η Θεσσαλονίκη
Το πάρτι γενεθλίων για την συμπλήρωση 110 χρόνων από την ίδρυση του Άρη συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό. Το ραντεβού των "κιτρινόμαυρων" είναι στην πλατεία Αρισττοτέλους, στην καρδιά της Θεσσαλονίκης από χιλάδες φίλους της ομάδας που καταφθάνουν από κάθε γωνιά της χώρας
Κύπελλο: Με 22άρα Στράντζαλη στον τελικό η ΑΕΚ, 3-0 τον Άρη
Με σούπερ Στράντζαλη η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 (25-23, 25-23, 25-15) του Άρη στον πρώτο ημιτελικό του Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών Loco και το βράδυ της Κυριακής (10/3, 20:15, ΕΡΤ3) θα υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε πέρσι αντιμετωπίζοντας στον τελικό τον νικητή του αγώνα Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός που ακολουθεί (20:00, ΕΡΤ3).
ΠΑΟΚ-Άρης 3-0: Αφεντικό στην πόλη
Καλύτερος ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την τρίτη του νίκη στη φετινή Volley League επικρατώντας με σχετική άνεση 3-0 (25-19, 26-24, 25-14) του Άρη στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και τον προσπέρασε στη βαθμολογία.
Σαρωτικός ο Ολυμπιακός πέρασε από τον Άρη
Με την Μλεΐνκοβα (24π.) σε μεγάλο απόγευμα ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το σοκ της εντός έδρας ήττας από τον Ηλυσιακό και με εντυπωσιακή εμφάνιση έφυγε από τη Μίκρα με το τρίποντο επικρατώντας με 3-1 σετ (25-07, 23-25, 25-11, 25-12) του Άρη.
Με ανατροπή και 29 πόντους της Λενγκβέιλερ 3-2 ο Άρης στα Ιλίσια
Θρίλερ στα Ιλίσια με τον Ηλυσιακό να βρίσκεται μια ανάσα από το τρίποντο αλλά τον Άρη να γυρίζει το ματς και με 3-2 σετ (18-25, 20-25, 33-31, 25-20, 15-05) να παίρνει την πρώτη του φετινή νίκη στη Volley League γυναικών.